portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Suchanino - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Suchanino - sprawy dzielnicowe » Forum » Bieżąca informacja z SM SUCHANINO
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Bieżąca informacja z SM SUCHANINO

Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
marion 
   

Stały bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pon Maj 25, 2009 19:05
Posty: 53
Skąd: Suchanino

PostWysłany: Śro Cze 02, 2010 20:50    Temat postu: Re: Bieżąca informacja z SM SUCHANINO

KAŻDY KTO MA JAKIEŚ POJĘCIE O PRAWIE I EKONOMI, WIE ŻE ZACIĄGNIĘCIE KREDYTU NA CZYJĄŚ WŁASNOŚĆ JEST NIE MOŻLIWE, TAKŻE TE BRDURY O SPŁACIE KREDYTU ZACIĄGNIĘTEGO NA NOWĄ INWESTYCJĘ PRZY CZAJKOWSKIEGO A RZEKOMYM SPŁACANIU PRZEZ
MIESZKAŃCÓW SUCHANINA TO NIE PRAWDA, KŁOPOTY ZACZNĄ SIĘ JEŻELI INWESTYCJA ZOSTANIE FAKTYCZNIE WSTRZYMANA -WÓWCZAS NIE PAN WIECZOREK BĘDZIE MUSIAŁ ODDAĆ PIENIĄDZE BOŚ-OWI I INWESTOROM ,ALE SPÓŁDZIELNIA SUCHANINO!!!!!
vilgda 
   

Stały bywalec


Dołączył: Czw Mar 25, 2010 19:32
Posty: 74
Skąd: Zaspa

PostWysłany: Nie Cze 06, 2010 19:06    Temat postu: Re: Bieżąca informacja z SM SUCHANINO

Marcin_G Twoja zona pracuje w dziale sprzedazy Robyga ? Widze ze uporem maniaka reklamujesz ich inwestycje na "za dupiu".

Kup tam miszkanie i bedziesz mial nie tylko spokuj, ale i blisko do outletow i na szadulki - poczujesz (doslowanie) sie szczesliwy Smile

Pomijajac ten nieco personalny wywod, nie moge zrozumiec toku rozumownia a co za tym idzie rzeczywistych intencji ktorymi kieruja sie osoby brylujace w tym watku.

Inwestycja sie rozpoczela i w tej chwili nie ma od tego odwrotu (pewnie mozna ja strzymac ale skutki beda wtedy dopiero oplakane). Nie chce wnikac w racje waszych wywodow, ale to co teraz robicie to jest dzialanie na szkode spoldzielni o ktora tak sie rzekomo troszczycie. Gdyby nie ta burda na forum pewnie mieszkania byly by juz sprzedane i sprawy by nie bylo.

p.s. nie wiem w sumie po co pisze, bo wiem ze niektorych nie da sie przekonac ze biale jest biale a czarne jest czarne.
Marcin_G 
   

VIP


Wiek: 54
Dołączył: Czw Kwi 01, 2004 10:29
Posty: 2588
Skąd: ...z daleka

PostWysłany: Nie Cze 06, 2010 22:13    Temat postu: Re: Bieżąca informacja z SM SUCHANINO

Podsumowując, ani moja żona ani ja ani nikt z moich znajomych nie pracuje ani nie ma zamiaru kupować mieszkania w Robygu. Zdjęcia pokazuję dla porównania tempa budowy, które jest przy porównywalnej -a nawet większej!!- ilości mieszkań znacząco różne.

A teraz to co wiem lub się domyślam:

SM Suchanino zleciło budowe domów wykonawcy z "wolnej ręki", bez przetargu, nie mając w momencie zlecania, ani nawet w tej chwili zabezpieczonych środków na pokrycie roszczeń finansowych wykonawcy. Moim zdaniem to sprawa dla CBA i ABW. Drodzy Spółdzielcy, to Was oszukano co do finansowania inwestycji, i Waszymi pieniędzmi teraz za to zapłacicie.

Wykonawca, - porównując do Robyga, który wygląda że dba o swoje pieniądze - na moje oko robi wszystko, aby budowa trwała długo i generowała jak największe koszty. Porównując znowu do Robyga, dźwigi na tamtej budowie zostały już rozebrane. Tu wykonano palowanie - w sumie konieczne- ale nie ujęte ani w projekcie ani kosztorysie, wykonuje się wzmocnione płyty nośne pod budynki - nie przewidziane prawdopodobnie w projekcie- co generuje znowu większe koszty. Generuje bo może generować, wykonawca w żaden sposób nie jest zobowiązany wykonać daną inwestycje w ustalonych kosztach. Nie musiał oceniać kosztów wykonania i stopnia trudności inwestycji, bo... NIE MUSIAŁ!!! Dostał zlecenie ot tak sobie. "Idź i buduj, za ile zbudujesz tyle zapłacimy". W normalnej procedurze przetargowej, wykonawca ocenia swoją fachowością i doświadczeniem, za ile jest w stanie daną rzecz wykonać i taką kwotę oferuje. Jeśli się nie zmieści - jego problem, skoro jest niekompetentny, może nawet zbankrutować, inwestora to nie obchodzi. A tu sytuacja odwrotna, inwestor może zbankrutować, bo tak podpisał umowę...

Moim skromym zdaniem, chybiony projekt i wstępne koszty zostały specjalnie zaniżone, z premedytacją, gdyż byle budowlaniec spoglądając na teren przed budową pierwsze co mówił, to to, że aby zbudować tu budynki potrzebne jest na dzień dobry palowanie i konstrukcja o ponadstandardowej wytrzymałości, będą kolizje z istniejącą infrastrukturą i problemy ze stabilnością gruntu. Jednak kalkulacje i projekt zrobiono dla płaskiego terenu, a teraz ojej, pojawiły się dodatkowe koszty...

Po dotychczasowej historii budowy i "niespodziewanych" dodatkowych pracach śmiem powątpiewać w kompetencje projektanta, oraz całego łańcuszka "nadzoru" budowlanego oraz urzędników miejskich.

Jeśli ktoś ma wątpliwości, niech pomyśli, jaką motywację ma wykonawca, do wykonania bez zbędnych kosztów inwestycji?? Żadną!! Dla wykonawcy, im będzie drożej tym lepiej!! Skoro nie było przetargu, a prawdopodobnie umowa brzmi "za ile zbuduje, tyle zapłacimy". Wykonawca mając taką umowę będzie generował koszty, oczywiście w interesie SM Suchanino, aby domy były solidne. I wykonawca doskonale wie, czy SM sprzeda te mieszkania czy nie, i za ilekolwiek je wybuduje, będzie mieć prawne środki do wyegzekwowania płatności od inwestora.

SM wymyśliło sobie cenę 4 999zł za metr w momencie rozpoczęcia robót. Obserwując rynek to dużo, zwłaszcza, że nie uwzględnia ceny gruntu - do nabycia osobno lub wieczysta dzierżawa. Cena ta nie została w żadnym momencie przeliczona, aby uwzględniała dodatkowo poniesione już koszty oraz całe przeprojektowanie budynków. To może być duża niespodziewajka dla kupujących.
Tak samo nie są urealnione terminy odbiorów - patrząc na tempo robót, gdy po ROKU ani jeden budynek nie ma dachu!!! A jednego nawet nie rozpoczęto budowy!!!

Przysłowiowy Robyg już wykańcza mieszkania, a budowę zaczął ponad 3 miesiące później. Co do ich lokalizacji, tam akurat z Szadółek nie śmierdzi (tam gdzie śmierdzi, pobudowano TBS-y), a po zbudowaniu węzła Jabłoniowa będzie o wiele lepszy i szybszy dojazd gdziekolwiek.

To, co napisałem powyżej, są to moje domysły i spekulacje, bo nie znam wszystkich faktów, dokumentów itd., jedynie to co widzę i słyszę jest podstawą mojego wywodu. Nikogo nie osądzam ani nie oskarżam. Nazwa Robyg została użyta jedynie w celach porównawczych. Co do skutków inwestycji, obym się mylił, bo żal by było pieniedzy spółdzielców...
205887
Marcin_G 
   

VIP


Wiek: 54
Dołączył: Czw Kwi 01, 2004 10:29
Posty: 2588
Skąd: ...z daleka

PostWysłany: Nie Cze 06, 2010 22:22    Temat postu: Re: Bieżąca informacja z SM SUCHANINO

marion napisał:
WIE ŻE ZACIĄGNIĘCIE KREDYTU NA CZYJĄŚ WŁASNOŚĆ JEST NIE MOŻLIWE


Na czyjąś nie, na spółdzielczą TAK...
205887
pctrend 
   

Nowy na forum


Wiek: 55
Dołączył: Pią Lip 16, 2010 18:01
Posty: 2
Skąd: Oliwa

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 18:22    Temat postu: chcę kupić mieszkanie i już nic nie wiem

Witam serdecznie chcę kupić mieszkanie na Suchaninie 63m w budynku
A warto bo już sam nie wiem ? W sumie ceny nie są takie chyba złe
możecie coś podpowiedzieć ?. Lekkie ryzyko jestem w stanie ponieść
może nie będzie tak źle .Widziałem standard wykonania pierwszej inwestycji
i może to nie jest lux ale może być .P.S mam gdzie mieszkać i to by była taka inwestycja przyszłościowa czy muszę od ręki zapłacić całą kasę
czy mogę jakoś po części kupić ?

pozdrawiam

p.s. Jakieś lepsze oferty może ktoś podpowie
Marcin_G 
   

VIP


Wiek: 54
Dołączył: Czw Kwi 01, 2004 10:29
Posty: 2588
Skąd: ...z daleka

PostWysłany: Pią Lip 16, 2010 20:26    Temat postu: Re: Bieżąca informacja z SM SUCHANINO

Jeśli nie interesuje Cie ani cena ostateczna, która jest nie znana, ani termin oddania, ani termin sporządzenia aktów notarialnych, ani kwestia ceny ziemi, która nie jest wliczona w cene mieszkania to kupuj.

W ostatniej inwestycji cena wzrosła około 30% od początkowej, termin oddania przesunął się o prawie dwa lata, akty notarialne z bólem podpisano po następnych dwóch latach, a ziemie próbowano sprzedać po cenie rynkowej pomimo uzyskania jej od miasta po cenie preferencyjnej.

Wybór należy do Ciebie.
205887
BEN100 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Cze 16, 2010 15:34
Posty: 18
Skąd: Gdańsk-Suchanino

PostWysłany: Nie Lip 18, 2010 14:12    Temat postu: Re: Bieżąca informacja z SM SUCHANINO

WITAM SERDECZNIE,

DO PANA pctrend, PROSZĘ ABSOLUTNIE NIE SUGEROWAĆ SIĘ OPINIAMI WS. INWESTYCJI NA UL.CZAJKOWSKIEGO NA FORUM, PROSZĘ UDAĆ SIĘ DO SPÓŁDZIELNI I TAM UZYSKAĆ INFORMACJĘ.

INWESTYCJA NA CZAJKOWSKIEGO TO BARDZO DOBRA LOKALIZACJA, PEŁNA INFRASTRUKTURA, PRĘŻNIE DZIAŁAJĄCA SPÓŁDZIELNIA ( W ROKU 2009 1 MLN ZŁ ZYSKU )

W PRZECIWIEŃSTWIE DO DEWELOPERÓW, SPÓŁDZIELNIE NIE MOGĄ ZARABIAĆ NA BUDOWANIU NOWYCH BLOKÓW.


NA FORUM W WIĘKSZOŚCI WYPOWIADAJĄ SIĘ PRZECIWNICY SPÓŁDZIELNI I INWESTYCJI NA UL. CZAJKOWSKIEGO.

PANIE MARCINIE_G, DLACZEGO PISZE PAN ŻE SPÓŁDZIELNIA WYMYŚLIŁA KOSZT 4995 ZŁ BRUTTO???? PRZECIEŻ NA POCZĄTKU CENA WYNOSIŁA 5295 ZŁ BRUTTO.....TAKŻE JAK WIDAĆ PODAWANE INFORMACJĘ NA FORUM NIE SĄ RZETELNE ALE TENDENCYJNE
tezem-1 
   

Stały bywalec


Dołączył: Śro Lut 14, 2007 21:55
Posty: 53
Skąd: GDAńSK-SUCHANINO

PostWysłany: Nie Lip 18, 2010 16:49    Temat postu: Re: Bieżąca informacja z SM SUCHANINO

BEN100 napisał:
WITAM SERDECZNIE,

DO PANA pctrend, PROSZĘ ABSOLUTNIE NIE SUGEROWAĆ SIĘ OPINIAMI WS. INWESTYCJI NA UL.CZAJKOWSKIEGO NA FORUM, PROSZĘ UDAĆ SIĘ DO SPÓŁDZIELNI I TAM UZYSKAĆ INFORMACJĘ.

INWESTYCJA NA CZAJKOWSKIEGO TO BARDZO DOBRA LOKALIZACJA, PEŁNA INFRASTRUKTURA, PRĘŻNIE DZIAŁAJĄCA SPÓŁDZIELNIA ( W ROKU 2009 1 MLN ZŁ ZYSKU )

Taaa... żeby ktoś w to uwierzył, trzeba krzyczeć(wielkimi literami) może Pan Poterend da się skusić. Prezes ma swoje media telegazetę, "Twoją Gazetę"(za nasze spółdzielców pieniądze), które zawsze przekażą gawiedzi te rzetelne i prawdziwe informacje.
Wystarczy też podejść do spółdzielni, jak radzi Ben100, następny klakier zarządu. Jeśli jest tak dobrze, cudownie, to dlaczego jest tak źle, dlaczego zarząd na siłę chce zaciągnąć miliony kredytu? wbrew woli członków spółdzielni?
Jeśli do tej pory nie ma chętnych na budowane lokale to potem się znajdą, gdy nowe mieszkania będą obciążone kredytem hipotecznym? Ja mimo tej pięknej lokalizacji na stromej górze wolę mieszkanie już wybudowane, nie obciążone kredytem i tańsze.
Ale każdy ma wolną wolę
Marcin_G 
   

VIP


Wiek: 54
Dołączył: Czw Kwi 01, 2004 10:29
Posty: 2588
Skąd: ...z daleka

PostWysłany: Nie Lip 18, 2010 19:16    Temat postu: Re: Bieżąca informacja z SM SUCHANINO

BEN100 napisał:
PANIE MARCINIE_G, DLACZEGO PISZE PAN ŻE SPÓŁDZIELNIA WYMYŚLIŁA KOSZT 4995 ZŁ BRUTTO???? PRZECIEŻ NA POCZĄTKU CENA WYNOSIŁA 5295 ZŁ BRUTTO.....TAKŻE JAK WIDAĆ PODAWANE INFORMACJĘ NA FORUM NIE SĄ RZETELNE ALE TENDENCYJNE


Napisałem w momencie rozpoczęcia robót. Faktycznie, początkowo cena była wyższa i całkowicie kosmiczna jak na Gdańskie warunki. Za 6000 w tamtym czasie można było kupić i wprowadzić się natychmiast do Górskiego nad Motławe. I teraz wydaje się, że ta cena którą Pan podaje jest bardziej realna, a obecna to chwyt marketingowy. W cenie 4995 która jest taka od początku budowy prawdopodobnie nie uwzględniono dodatkowych koszt jak:

- całkowita wymiana gruntu pod budynkami - przez prawie rok 16-to tonowe samochody kursowały non-stop
- wzmocniona konstrukcja płyt nośnych budynków - "trochę" metrów sześciennych więcej betonu w każdy fundament
- palowanie pod budynkiem D - na moje oko jeden pal kosztuje ok. 2500 zł a wbito ich sporo
- budowa trwa półtora roku, a żaden z budynków nie jest pod dachem - czas budowy znacząco podnosi koszty

BEN100, z założenia spółdzielni mieszkaniowej wynika, że nie może ona podać ostatecznej ceny przez zakończeniem budowy, ponieważ ani nie może na tym zarobić ani nie może stracić, dlatego każda początkowa cena jest wstępną kalkulacją nie uwzględniającą zmian kosztów w czasie budowy. Co prawda w normalnej sytuacji powinna ona być urealniana na bieżąco, ale tu jest niezmienna od półtora roku. Ostateczna cena jest znana po zakończeniu budowy i w większości przypadków jest wyższa od zakładanej, bo obejmuje wszystkie poniesione koszty. Np. z tego co wiem na Noskowskiego nabywcom doliczono chyba milion za rozbiórke ukrytego pod ziemią poniemieckiego bunkra, nie przewidzianego w kalkulacji - a podobno badania geologiczne były robione. Ale tą informację znam tylko z plotek, więc mogę sie mylić.

Kupno w takiej sytuacji jest ryzykiem. U większości normalnych developerów cene ostateczną znamy, i praktycznie od razu podpisujemy umowe w postaci aktu notarialnego, co zabezpiecza nas przed wzrostem ceny. Polecam moje posty tutaj
205887
Kassandra 
   

Zaglądajacy


Wiek: 73
Dołączył: Pią Cze 11, 2010 21:38
Posty: 22
Skąd: Gdańsk-Suchanino

PostWysłany: Nie Lip 18, 2010 22:26    Temat postu: ceny mieszkań

Jeszcze jeden ekspert budowlany, specjalista od marketingu i ekonomii, wybitny znawca zagadnień mieszkaniowych. Człowieku, po co ty się w ogóle odzywasz? Przecież te twoje wywody to rzeka nonsensów i bzdur.
Można by po kolei w każdym zdaniu wykazać braki wiedzy nie tylko fachowej ale wręcz ogólnej. Zamilcz, bo wystawiasz sobie świadectwo nieuctwa, niekompetencji i braku podstawowej wiedzy właśnie w tych sprawach, w których próbujesz się autorytatywnie wypowiadać. Te wszystkie Twoje dywagacje można podsumować i przekreślić jednym zdaniem: Szef firmy budowlanej wie więcej na temat kosztów tej budowy i skoro nie uważa, że wynegocjowana cena za wybudowanie wszystkich domów jest za niska to co Ty bredzisz?
Kassandra
Marcin_G 
   

VIP


Wiek: 54
Dołączył: Czw Kwi 01, 2004 10:29
Posty: 2588
Skąd: ...z daleka

PostWysłany: Nie Lip 18, 2010 23:57    Temat postu: Re: Bieżąca informacja z SM SUCHANINO

Kassandra napisał:
skoro nie uważa, że wynegocjowana cena za wybudowanie wszystkich domów jest za niska


Oczywiście. To dlaczego podniesiono cene kupującym na Noskowskiego?? Ten sam szef przecież...
205887
BEN100 
   

Zaglądajacy


Dołączył: Śro Cze 16, 2010 15:34
Posty: 18
Skąd: Gdańsk-Suchanino

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 17:05    Temat postu: Re: Bieżąca informacja z SM SUCHANINO

PAN MARCIN_G,

NO COŻ, AŻ SIĘ NIE CHCE TEGO KOMENTOWAĆ, ALE CHYBA KAŻDEGO CZŁOWIEKA KTÓRY TYLKO TROSZKĘ ZAPAMIĘTAŁ SYTUACJĘ EKONOMICZNĄ Z ROKU 2007 -GWAŁTOWNY WZROST CEN MIESZKAŃ, MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH , TRAFI SZLA.....NA TE WSZYSTKIE DYRDYMAŁY......

CO ZAŚ SIĘ TYCZY REKLAMY FIRM DEWELOPERSKICH, TO TO SĄ DOPIERO CHWYTY MARKETINGOWE, OFERUJĄCE 1 MIESZKANIE W BARDZO ATRAKCYJNEJ CENIE NOTABENE W NAJGORSZYM MIEJSCU W CAŁEJ INWESTYCJI..............
marion 
   

Stały bywalec


Wiek: 53
Dołączył: Pon Maj 25, 2009 19:05
Posty: 53
Skąd: Suchanino

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 22:04    Temat postu: Re: Bieżąca informacja z SM SUCHANINO

Myśle że inwestorzy z Noskowskiego nie są dziś nieszczęśliwi z tego powodu, iż zapłacili 3500zł za m2 . Ryzyko sie opłaciło Zabawa
Kassandra 
   

Zaglądajacy


Wiek: 73
Dołączył: Pią Cze 11, 2010 21:38
Posty: 22
Skąd: Gdańsk-Suchanino

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 22:13    Temat postu: cena

Marcin_G napisał:
Kassandra napisał:
skoro nie uważa, że wynegocjowana cena za wybudowanie wszystkich domów jest za niska


Oczywiście. To dlaczego podniesiono cene kupującym na Noskowskiego?? Ten sam szef przecież...


Znowu brednie i brak wiedzy na temat. Uswiadomię Cię zatem (mówił o tym prezes spółdzielni na ostatnich zebraniach): na Noskowskiego były jeszcze zwroty!!! Zapytaj właścicieli mieszkań zanim coś palniesz.
Powtarzam: nie zabietaj głosu, daj sobie spokój bo tylko się pogrążasz z każdą nową wypowiedzią.
Kassandra.
Marcin_G 
   

VIP


Wiek: 54
Dołączył: Czw Kwi 01, 2004 10:29
Posty: 2588
Skąd: ...z daleka

PostWysłany: Pon Lip 19, 2010 22:24    Temat postu: Re: Bieżąca informacja z SM SUCHANINO

Kassandra napisał:
na Noskowskiego były jeszcze zwroty!!!


Tak. Zgadza się. I sam z takimi rozmawiałem. Powodem zwrotu było rezygnacja z wykończenia mieszkania przez wykonawce. I było to już po ostatniej podwyżce ceny, tak więc z początkową ceną nie miało wiele wspólnego.

Na którymś z wątków na tym forum wypowiadają się mieszkańcy o cenach jakie były na początku, w trakcie i na końcu. Można poszukać.

Ale dla niektórych podwyżki ceny w ogóle nie było...
205887
Odpowiedz do tematu Strona 3 z 7 Idź do strony Poprzednia    1, 2, 3, 4, 5, 6, 7    Następna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama